خانه / تحولات ژئوپولیتیکی / اروپا / روسیه / هشدار روسیه به غرب درباره گسترش حضور نظامی در اروپای شرقی

هشدار روسیه به غرب درباره گسترش حضور نظامی در اروپای شرقی

یک مقام روسی به کشورهای غربی درباره برنامه‌شان برای افزایش حضور نظامی ناتو در اروپا شرقی هشدار داد.

دیدبان روسیه: یک مقام روسی به کشورهای غربی درباره برنامه‌شان برای افزایش حضور نظامی ناتو در اروپا شرقی هشدار داد.

کریلی لاگوینف، مسوول روابط با ناتو در وزارت خارجه روسیه در کنفرانس امنیتی برلین اعلام کرد: غیر ممکن است که یک سیستم امنیتی بدون روسیه و یا علیه این کشور ایجاد شود.

وی ادامه داد: روسیه چه به عنوان مخالف و چه به عنوان یک شریک همواره به دنبال حمایت از منافع ملی خود است. ما براین باوریم که این مسئله به شما ارتباط دارد که اقدامات موجود بازدارنده باشد یا همکاری.

لاگوینف در ادامه اظهاراتش از اروپا خواست که برنامه‌های بازدارندگی ناتو علیه روسیه را کنار گذاشته و به دنبال مذاکرات برابر با مسکو درباره چالش‌های مشترک از جمله تروریسم بین‌المللی، جرایم سایبری و مهاجرت غیرقانونی باشند.

این مقام روس اعلام کرد: هیچ گونه جایگزینی برای همکاری پیشرو، سازنده و صادقانه میان غرب و روسیه بر اساس احترام به منافع دو طرف وجود ندارد.

وی در ادامه از کشورهای اروپایی خواست که گام‌هایی را برای اعتمادسازی دوطرفه و همکاری در مورد تهدیدات جهانی و منطقه‌ای بردارند.

او افزود: ما نیاز به احیای فرهنگ مذاکرات برابر داریم. ما نیاز داریم نشانه‌های آمادگی برای همکاری بر اساس برابری دریافت کرده و همچنین از اتلاف وقت در بازی‌های صفر-صفر جلوگیری کنیم. همه این گام‌ها ما را قادر می‌سازد که به یک مصالحه قابل قبول دو طرف در چارچوب احترام به منافع یکدیگر دست یابیم.

منبع : دیده بان روسیه
دریافت آخرین تحلیل‌های خبری، کتب و مقالات جغرافیای،تاریخی و سیاسی در ژئوپولیتیک ایرانی
@irgeopolitics
irgeopolitics.ir

درباره پشتیبانی 9604

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

مستند«سفر روس » – سفر جلال آل احمد به شوروی پس از نیم قرن